Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав міжнародних партнерів уважно стежити за ситуацією на тлі «мобілізаційних навчань», які проходять у Білорусі.
Про це він написав у соцмережі Х.
Йдеться про навчання у Гродненській області, що тривають із 20 червня по 2 липня. За даними білоруських структур, у межах заходів проводиться оповіщення близько 2 тисяч військовозобов’язаних та розгортання пунктів збору. Офіційно це називають плановою перевіркою даних.
Сибіга наголосив, що Україна уважно відстежує активність Білорусі та застерігає від подальшого поглиблення участі у війні Росії проти України. Також він закликав посилити міжнародний тиск на режим Олександра Лукашенка.
Раніше у білоруському Міноборони повідомляли про підготовку заходів із відпрацювання мобілізаційних процедур у регіоні.
В українській владі та військовому командуванні неодноразово заявляли про ризики використання території Білорусі Росією для можливого повторного наступу на північ України, хоча Мінськ офіційно заперечує наміри безпосередньої участі у війні.






