Києво-Печерська лавра частково відкрилася для відвідувачів після російської атаки

З 19 червня Києво-Печерська лавра частково відновила прийом відвідувачів після російського обстрілу, який пошкодив об’єкти на території комплексу.

Про це повідомили у пресслужбі Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

Попри те, що на території продовжують працювати аварійно-рятувальні та протиаварійні служби, фахівці завершили обстеження частини будівель і визначили безпечні маршрути для відвідування.

У штатному режимі вже доступні Ближні печери, Велика лаврська дзвіниця, церква Святих Антонія і Феодосія Печерських із трапезною палатою, а також церква Спаса на Берестові.

Крім того, для гостей знову відкриті виставкові простори та відновлено проведення екскурсій у групах за попереднім записом.

У заповіднику наголошують, що роботи з ліквідації наслідків атаки тривають. Водночас поступове відкриття частини території називають важливим кроком до відновлення звичного функціонування Лаври.

Нагадаємо, внаслідок масованої російської атаки в ніч на 15 червня було пошкоджено об’єкти в Києві, зокрема Успенський собор Києво-Печерської лаври та будівлю Мистецького арсеналу. Також під удар потрапила кіностудія імені Олександра Довженка, де було знищено унікальну костюмну колекцію.

За даними СБУ, удар по Лаврі був здійснений безпілотником типу «Герань-2», уламки якого виявили на місці атаки.

Цікаве по цій темі

Всі права захищені. Копіювання матеріалів можливе тільки за згодою редакції. Для інтернет-видань обовʼязковим є пряме посилання з відкритою індексацією у першому абзаці на статтю, що цитується. Матеріали з плашкою PROMO публікуються на комерційній основі.