Власник «Північного потоку-2» оскаржив у суді ЄС заборону на імпорт російського газу

Компанія Nord Stream 2 AG, яка володіє газопроводом «Північний потік-2» та належить російському «Газпрому», подала позов до Загального суду ЄС. Вони вимагають скасувати рішення про поетапну відмову від імпорту російського газу до кінця 2027 року.

Про це повідомляє Reuters.

У компанії заявляють, що новий регламент ЄС фактично позбавляє її можливості використовувати газопровід у комерційних цілях. На їхню думку, це є «фактичною експропріацією без компенсації».

У позові також стверджується, що заборона має ознаки санкційного механізму, а отже, повинна ухвалюватися одноголосно всіма країнами ЄС, а не за процедурою посиленої більшості. На думку Nord Stream 2 AG, це робить ухвалений регламент юридично вразливим.

ЄС раніше затвердив план поступової відмови від російського газу, який має повністю розірвати енергетичні зв’язки з Москвою після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Рішення також остаточно блокує перспективу запуску або відновлення роботи «Північного потоку-2», який був завершений у 2021 році, але так і не отримав сертифікації в Німеччині.

Газопровідна система «Північний потік» складалася з чотирьох ниток під Балтійським морем. У 2022 році дві з них були пошкоджені вибухами, після чого в робочому стані залишилася лише одна нитка «Північного потоку-2».

Цікаве по цій темі

Всі права захищені. Копіювання матеріалів можливе тільки за згодою редакції. Для інтернет-видань обовʼязковим є пряме посилання з відкритою індексацією у першому абзаці на статтю, що цитується. Матеріали з плашкою PROMO публікуються на комерційній основі.