У Японії стався землетрус магнітудою 6,9: є постраждалі

На півночі Японії уранці 25 червня стався потужний землетрус магнітудою 6,9. Щонайменше шестеро людей дістали поранення, цунамі не оголошували.

Про це повідомило The Japan Times.

За даними Японського метеорологічного агентства, епіцентр землетрусу залягав на глибині близько 50 км біля узбережжя префектури Івате. Найсильніші поштовхи — рівня «верхні 6» за японською шкалою інтенсивності — зафіксували в місті Хасікамі (префектура Аоморі). У деяких районах Івате сила сягала «верхні 5».

Поштовхи також відчувалися в Токіо. Рівень «верхні 6» означає, що люди не можуть стояти на ногах і змушені пересуватися повзком, а незакріплені меблі падають.

Через землетрус тимчасово зупиняли рух на швидкісній лінії Тохоку-сінкансен, однак більшість рейсів відновили до 13:00. Частина місцевих залізничних ліній у префектурах Івате та Аоморі залишаються призупиненими.

Прем’єр-міністерка Санае Такаїті заявила, що загрози цунамі немає, але закликала мешканців бути готовими до можливих повторних поштовхів.

Уряд створив спеціальну оперативну групу для реагування на наслідки стихії. За інформацією влади, серйозних пошкоджень атомних об’єктів не зафіксовано.

Фахівці попереджають, що протягом тижня зберігається ризик нових сильних землетрусів. За оцінками, ймовірність повторного потужного поштовху в найближчі дні становить 10–20%.

Регіон північної Японії останніми місяцями демонструє підвищену сейсмічну активність. Експерти пов’язують це з процесами післясейсмічних деформацій та накопиченням напруги в зоні тектонічних розломів.

Цікаве по цій темі

Всі права захищені. Копіювання матеріалів можливе тільки за згодою редакції. Для інтернет-видань обовʼязковим є пряме посилання з відкритою індексацією у першому абзаці на статтю, що цитується. Матеріали з плашкою PROMO публікуються на комерційній основі.