Вищий антикорупційний суд продовжив запобіжний захід одному з фігурантів справи про корупцію в енергетичній сфері — колишньому раднику міністра енергетики Ігорю Миронюку.
Про це повідомив Центр протидії корупції.
Прокурор САП клопотав про продовження тримання під вартою ще на 60 днів, а також наполягав на збереженні розміру застави на рівні 112 млн грн. Водночас суд частково задовольнив це клопотання: строк арешту продовжили, але альтернативну заставу зменшили до 85 млн грн.
Раніше розмір застави вже переглядали — тоді її знизили зі 126 до 112 млн грн, визнавши попередню суму надмірною.
Під час обрання запобіжного заходу в листопаді минулого року сторона обвинувачення наполягала на арешті через ризики знищення доказів. Зокрема, під час обшуків Миронюк намагався позбутися документів і викинути телефон.
За даними слідства, справа «Мідас» стосується масштабної корупційної схеми в енергетичному секторі. У листопаді 2025 року НАБУ заявило про викриття системного отримання «відкатів» від контрагентів «Енергоатому» — у розмірі 10–15% від вартості контрактів. За ці кошти учасники схеми гарантували відсутність проблем із платежами та збереження статусу постачальників.
Отримані гроші, за версією слідства, легалізували через офіс у Києві, пов’язаний із родиною колишнього народного депутата, а нині російського сенатора Андрія Деркача.
Серед ймовірних співорганізаторів називають бізнесменів Олександра Цукермана та Тимура Міндіча. Останній, за даними правоохоронців, залишив Україну напередодні обшуків і нині перебуває за кордоном. Його разом із Цукерманом планують оголосити в міжнародний розшук.
Розслідування у справі триває.






