У Франції зафіксували перший випадок зараження вірусом Ебола

У Франції підтвердили перший випадок інфікування вірусом Ебола — хворобу виявили у лікаря, який нещодавно повернувся з гуманітарної місії в Демократичній Республіці Конго.

Про це France24 та Parisien.

Зазначається, що випадок зафіксовано на материковій частині Франції.

Пацієнта ізолювали у спеціалізованому медзакладі, його стан оцінюють як стабільний. У відомстві наголосили, що всі необхідні заходи безпеки були вжиті одразу після його прибуття, щоб мінімізувати ризик поширення інфекції.

Наразі епідеміологи встановлюють коло контактних осіб. Ті, хто міг контактувати з інфікованим, мають пройти 21-денну самоізоляцію та перебувати під медичним наглядом.

У французькому МОЗ запевняють, що загальний ризик для населення Європи залишається низьким.

Це перший випадок, коли Еболу діагностували безпосередньо у Франції. Під час спалаху 2014 року до країни доправляли інфікованих пацієнтів, однак тоді діагноз їм встановлювали ще за межами держави.

За даними ЗМІ, нинішній випадок пов’язаний із рідкісним штамом вірусу Bundibugyo, проти якого наразі немає вакцини чи специфічного лікування.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах Еболи в Африці надзвичайною ситуацією міжнародного значення через поширення інфекції між країнами та невизначеність щодо реальних масштабів епідемії.

Ебола — це гостре вірусне захворювання з високим рівнем летальності, яке передається через прямий контакт із біологічними рідинами інфікованих. Вперше вірус виявили у 1976 році в Центральній Африці.

Цікаве по цій темі

Всі права захищені. Копіювання матеріалів можливе тільки за згодою редакції. Для інтернет-видань обовʼязковим є пряме посилання з відкритою індексацією у першому абзаці на статтю, що цитується. Матеріали з плашкою PROMO публікуються на комерційній основі.