У Чехії готують повну заборону мобільних телефонів у школах

Уряд Чехії планує запровадити заборону на використання мобільних телефонів у школах. Нові правила можуть набути чинності вже з вересня 2027 року.

Про це заявив прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш, передає Reuters.

Відповідний законопроєкт передбачає обмеження користування телефонами не лише під час уроків, а й на перервах. Винятки пропонують залишити для випадків, пов’язаних зі станом здоров’я учнів, або для навчальних потреб за погодженням із вчителями.

У Чехії зазначають, що подібні обмеження вже діють у низці країн. Зокрема, використання смартфонів у школах обмежили або заборонили в Нідерландах, Італії, Південній Кореї та Польщі. Такі рішення пояснюють прагненням зменшити негативний вплив гаджетів на навчання, концентрацію та поведінку дітей.

Крім того, чеська влада вивчає можливість запровадження вікових обмежень для користування соціальними мережами. За словами Бабіша, це пов’язано із занепокоєнням щодо впливу цифрових платформ на психічне здоров’я підлітків.

Подібні ініціативи вже обговорюють або впроваджують в інших країнах світу, зокрема в Австралії та Великій Британії.

Цікаве по цій темі

Всі права захищені. Копіювання матеріалів можливе тільки за згодою редакції. Для інтернет-видань обовʼязковим є пряме посилання з відкритою індексацією у першому абзаці на статтю, що цитується. Матеріали з плашкою PROMO публікуються на комерційній основі.