СБУ викрила розкрадання понад 8 млн грн на будівництві захисту для Зміївської ТЕС

СБУ спільно з Національною поліцією викрили схему привласнення бюджетних коштів, виділених на посилення захисту енергетичної інфраструктури на Харківщині.

У межах розслідування двом представникам комерційних структур оголосили підозру у заволодінні державними коштами під час виконання робіт із будівництва захисних споруд для Зміївської ТЕС.

За даними слідства, до оборудки причетні 54-річний начальник дільниці одного з енергетичних підприємств і 60-річний керівник приватної підрядної компанії, залученої до реалізації проєкту.

Встановлено, що у грудні 2024 року між теплоелектростанцією та підрядником уклали договір на виконання робіт загальною вартістю понад 245 млн грн.

Слідчі з’ясували, що фігуранти внесли неправдиві дані до технічної документації та використали бетонну суміш, яка не відповідала встановленим вимогам.

У результаті таких дій державі завдали збитків на суму понад 8,1 млн грн, що підтвердила будівельно-технічна експертиза, ініційована СБУ.

Під час 11 санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили фінансові документи, технічні матеріали та інші докази.

На підставі зібраних матеріалів обом фігурантам повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України. Їм загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Наразі тривають слідчі дії для встановлення інших осіб, причетних до схеми.

Операцію проводили співробітники СБУ в Харківській області разом із Національною поліцією під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Цікаве по цій темі

Всі права захищені. Копіювання матеріалів можливе тільки за згодою редакції. Для інтернет-видань обовʼязковим є пряме посилання з відкритою індексацією у першому абзаці на статтю, що цитується. Матеріали з плашкою PROMO публікуються на комерційній основі.