Росія може вдатися до повторної спроби вторгнення в Україну з території Білорусі, якщо зможе зосередити для цього близько 70 тисяч військових.
Про це заявив командувач Національної гвардії України, генерал-майор Олександр Півненко в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
За його словами, наразі російські сили прагнуть розтягнути українську оборону, щоб полегшити просування вглиб території. Водночас для реалізації такого сценарію їм потрібні значні ресурси.
«Якщо вони зможуть знайти 70 тисяч військових, нехай спробують. Ми ж зробимо все, щоб цього не сталося», — зазначив Півненко.
Він також повідомив, що російський центр спецпризначення «Сенеж» уже діє поблизу кордону, зокрема на Чернігівському напрямку. Однак, за його оцінкою, у РФ є труднощі з оперативною організацією сил, зокрема через втрати на інших ділянках фронту.
Півненко підкреслив, що українські підрозділи спільно з іншими силами оборони контролюють ситуацію на півночі країни. Зокрема, на Сумщині та Чернігівщині ведеться постійний моніторинг за допомогою безпілотників.
«Якщо противник спробує діяти на Чернігівському чи Чорнобильському напрямках — ми готові. Сценарій 2022 року не повториться», — наголосив він.
Оцінюючи можливу загрозу з боку невизнаного Придністров’я, генерал-майор висловив скепсис щодо такого розвитку подій і застеріг від втягування у війну інших сторін.
Напередодні президент Володимир Зеленський заявляв, що Росія може готувати певні дії на території Білорусі. За його словами, Україна неодноразово передавала Мінську сигнали щодо необхідності припинити технічну підтримку російських військ.
Раніше також повідомлялося про активність на білоруському напрямку, зокрема будівництво інфраструктури поблизу кордону. Водночас самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко запевняв, що країна не планує брати участь у війні, якщо не зазнає нападу.






