Служба безпеки України спільно з Нацполіцією та прокуратурою викрили ще чотирьох осіб, які за завданням російських спецслужб здійснювали підпали в Україні.
Про це повідомили в СБУ.
За даними слідства, виконавцями були місцеві жителі, завербовані через телеграм-канали, де їм пропонували швидкий заробіток. В обмін на гроші вони погоджувалися підпалювати автомобілі Сил оборони, використовуючи легкозаймисті суміші.
На Кіровоградщині правоохоронці затримали трьох безробітних із Олександрійської громади, які підпалили два пікапи ЗСУ, що перебували на техобслуговуванні після виконання бойових завдань. Крім того, за даними слідства, вони планували виготовити вибухівку для підриву залізничної колії.
В Одеській області затримали мобілізованого, який самовільно залишив частину та почав співпрацювати з ворогом. Він намагався підпалити службовий автомобіль українських військових у Дачненській громаді та зафільмував це для звіту російському куратору. Перед підпалом чоловік провів розвідку та узгодив свої дії з представником фсб.
Фігурантам уже повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за перешкоджання діяльності ЗСУ та умисне знищення майна. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.
Розслідування триває.






