Перші нафтові танкери вже пройшли через Ормузьку протоку після підписання меморандуму про взаєморозуміння між США та Іраном.
За даними Reuters, три судна під прапором Саудівської Аравії транспортували близько 6 мільйонів барелів сирої нафти. Інші кораблі також активували геолокацію та готуються до проходження протоки.
Увечері 17 червня президенти США та Ірану погодили остаточний текст меморандуму, який розглядають як перший крок до потенційної мирної угоди. Документ містить 14 пунктів, серед яких — відновлення безпечного судноплавства в Ормузькій протоці та її розмінування.
Також у меморандумі йдеться про припинення вогню в Лівані. Водночас, за інформацією Reuters, уже вранці Ізраїль завдав нових авіаударів по території країни.






