Служба безпеки України та прокуратура повідомили про затримання двох чоловіків, яких підозрюють у підготовці теракту в Києві за завданням російських спецслужб. Їх затримали поблизу кордону з Білоруссю під час спроби втечі.
За даними слідства, фігурантів завербували через Telegram. Співрозмовники, які представлялися колишніми працівниками ФСБ, пообіцяли їм безперешкодний в’їзд до росії в межах так званої програми «Амністія» після виконання диверсійного завдання.
Серед підозрюваних — військовослужбовець, який самовільно залишив частину, та працівник магазину. Крім виконання завдання, вони нібито мали переказати російським кураторам 1000 доларів у криптовалюті для проходження перевірок на кордоні.
Слідчі стверджують, що чоловіки виготовили два саморобні вибухові пристрої з таймерами та заклали їх біля дизельного генератора неподалік одного з корпусів КПІ. Також вони залишили мобільний телефон для дистанційного спостереження за наслідками підриву.
Після спрацювання пристроїв виникла пожежа, однак масштабного вибуху не сталося. Правоохоронці зазначають, що згодом підозрювані вирушили до кордону з Білоруссю, плануючи незаконно потрапити до росії через річку на надувному човні.
Чоловіків віком 34 та 35 років затримали. Їм інкримінують закінчений замах на вчинення терористичного акту. Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права застави.
За даними СБУ, у разі доведення вини підозрюваним може загрожувати довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.






