Незаконний видобуток корисних копалин: держава зазнала понад 1,5 млрд грн збитків, оголошено 9 підозр

У п’яти регіонах України задокументовано масштабну схему незаконного видобутку надр, унаслідок якої державі завдано збитків на понад 1,5 млрд грн. Дев’ятьом фігурантам уже повідомлено про підозру.

Про це повідомив Генпрокурор Руслан Кравченко.

Серед підозрюваних — керівники державних і комунальних підприємств, посадовці держкомпаній, міський голова, арбітражний керуючий-ліквідатор одного з підприємств та представник приватного бізнесу.

За даними слідства, вони без необхідних дозволів або з порушенням їхніх умов незаконно видобули понад 450 тисяч кубометрів корисних копалин загальнодержавного значення, зокрема граніт, габро та підземні води.

В одному з епізодів фігуранти незаконно видобули понад 375 тисяч кубометрів граніту, використавши щонайменше 12 вибухових робіт. Збитки державі в цьому випадку перевищили 1,25 млрд грн.

В іншому епізоді без дозволів було видобуто понад 60 тисяч кубометрів підземних вод із 30 свердловин, що забезпечували централізоване водопостачання громади. Збитки склали понад 12,6 млн грн.

Також встановлено факти розкрадання державного майна та зловживання службовим становищем. Для незаконного видобутку, за даними слідства, використовувалася й державна техніка.

Право власності народу на надра є гарантованим законом, а його порушення тягне за собою відповідальність незалежно від посади. Розслідування триває.

Цікаве по цій темі

Всі права захищені. Копіювання матеріалів можливе тільки за згодою редакції. Для інтернет-видань обовʼязковим є пряме посилання з відкритою індексацією у першому абзаці на статтю, що цитується. Матеріали з плашкою PROMO публікуються на комерційній основі.