На Чернігівщині оголосили обов’язкову евакуацію з 12 прикордонних сіл із 1 липня

На Чернігівщині за зверненням військових ухвалили рішення про запровадження обов’язкової евакуації жителів прикордонних населених пунктів із 1 липня. Йдеться про 12 сіл у чотирьох громадах — Корюківській, Городнянській, Новгород-Сіверській та Семенівській.

Про це повідомляє начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

До переліку входять: Прибинь, Шишківка, Рудня (Корюківська громада); Лемешівка та Мощенка (Городнянська); Вороб’ївка, Камінь, Кам’янська Слобода, Карабани, Чайкине (Новгород-Сіверська); Газопровідне та Олександрівка (Семенівська).

Водночас влада продовжила обов’язкову евакуацію ще з семи прикордонних сіл, де її оголосили раніше. У цих населених пунктах досі залишаються близько тисячі мешканців, серед них — понад сотня дітей.

За словами очільника ОВА, процес евакуації вже відпрацьований: визначено місця збору, маршрути, транспорт і варіанти розселення. Завершити виїзд людей планують упродовж двох місяців.

Рішення пов’язане з посиленням обстрілів та зростанням атак на цивільне населення. Водночас обов’язкова евакуація передбачає можливість відмови, тоді як примусово можуть вивозити лише дітей разом із законними представниками.

Цікаве по цій темі

Всі права захищені. Копіювання матеріалів можливе тільки за згодою редакції. Для інтернет-видань обовʼязковим є пряме посилання з відкритою індексацією у першому абзаці на статтю, що цитується. Матеріали з плашкою PROMO публікуються на комерційній основі.