На Чернігівщині за зверненням військових ухвалили рішення про запровадження обов’язкової евакуації жителів прикордонних населених пунктів із 1 липня. Йдеться про 12 сіл у чотирьох громадах — Корюківській, Городнянській, Новгород-Сіверській та Семенівській.
Про це повідомляє начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
До переліку входять: Прибинь, Шишківка, Рудня (Корюківська громада); Лемешівка та Мощенка (Городнянська); Вороб’ївка, Камінь, Кам’янська Слобода, Карабани, Чайкине (Новгород-Сіверська); Газопровідне та Олександрівка (Семенівська).
Водночас влада продовжила обов’язкову евакуацію ще з семи прикордонних сіл, де її оголосили раніше. У цих населених пунктах досі залишаються близько тисячі мешканців, серед них — понад сотня дітей.
За словами очільника ОВА, процес евакуації вже відпрацьований: визначено місця збору, маршрути, транспорт і варіанти розселення. Завершити виїзд людей планують упродовж двох місяців.
Рішення пов’язане з посиленням обстрілів та зростанням атак на цивільне населення. Водночас обов’язкова евакуація передбачає можливість відмови, тоді як примусово можуть вивозити лише дітей разом із законними представниками.






