ГУР: на окупованій Херсонщині створюють ризики спалаху сибірської виразки

Російські окупаційні сили на Херсонщині формують умови, які можуть призвести до спалаху сибірської виразки, використовуючи туші інфікованих тварин.

Про це повідомили в Головному управлінні розвідки.

За даними відомства, росіяни доставляють тваринні рештки до скотомогильників, однак замість належної утилізації їх не спалюють, а просто закопують без дотримання санітарних норм. У ГУР нагадують, що збудник сибірської виразки здатен зберігатися у ґрунті до 100 років.

Йдеться приблизно про пів сотні таких об’єктів у регіоні. Найбільш небезпечними називають близько десяти з них — поблизу Асканії-Нова, Скадовська та Залізного Порту. Частина могильників розташована у зонах із високим рівнем ґрунтових вод і неподалік житлової забудови, що підвищує ризики поширення інфекції.

У розвідці також не виключають можливих провокацій: зокрема, що російська сторона може свідомо спричинити інциденти на таких об’єктах, а згодом перекласти відповідальність на Україну.

Сибірська виразка — небезпечне інфекційне захворювання, яке вражає тварин і людей. Найчастіше воно проявляється у шкірній формі, однак легенева та кишкова форми є значно важчими і можуть становити серйозну загрозу життю.

Цікаве по цій темі

Всі права захищені. Копіювання матеріалів можливе тільки за згодою редакції. Для інтернет-видань обовʼязковим є пряме посилання з відкритою індексацією у першому абзаці на статтю, що цитується. Матеріали з плашкою PROMO публікуються на комерційній основі.