Американські пілоти літаків F-15 та A-10, які, за даними CNN, діяли над територією Ірану, заявили про спостереження великої кількості безпілотників. За словами пілотів, дрони рухалися узгоджено та могли формувати скоординовані групи.
Про це повідомляють джерела CNN, близькі до військових.
За словами одного зі співрозмовників, дрони нібито діяли як єдина система. Так, частина з них рухалася синхронно, інші — розташовувалися нижче більших апаратів, що створювало враження багаторівневої структури. Інше джерело описало це як «щільне скупчення дронів у повітрі».
У США наразі перевіряють обставини інцидентів із літаками F-15 та A-10 у цьому районі та не виключають, що безпілотники могли відіграти роль у розвитку подій, однак ця версія залишається непідтвердженою.
Водночас частина представників американської розвідки ставиться до цих свідчень обережно, зокрема через сумніви щодо точності сприйняття ситуації одним із пілотів.
CNN також зазначає, що раніше американська розвідка не фіксувала подібного рівня координації іранських безпілотників у повітрі. Окремо повідомляється, що Іран міг отримувати технологічну підтримку у сфері дронів від Китаю та Росії, зокрема щодо систем скоординованого управління кількома апаратами одночасно.






