Україна повернула з російського полону ще сімох цивільних громадян, яких Росія незаконно утримувала після початку повномасштабного вторгнення.
Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Операція зі звільнення відбулася в межах взаємодії українських органів із російською стороною за участі Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Усі звільнені — цивільні віком від 35 до 66 років. За даними омбудсмена, їх незаконно затримали окупанти у 2022 році на тимчасово окупованих територіях і в регіонах, де тривали активні бойові дії. Людей утримували після захоплення в Маріуполі, а також у Київській, Харківській, Запорізькій та Луганській областях.
Серед них є чоловік, якого викрали в Бучанському районі, та ще один, затриманий дорогою на роботу у день початку повномасштабного вторгнення. Окремо повідомляється про звільнення добровольця бригади «Ангели Тайри», якого окупанти затримали разом із парамедикинею Тайрою, яку раніше вже було звільнено.
Таким чином, Україна повернула з російського полону ще сімох цивільних, продовживши практику повернення незаконно утримуваних громадян у межах гуманітарних процедур. Усі звільнені перебувають під контролем українських служб та отримують необхідну допомогу після повернення.






