Україна повернула з російського полону ще сімох цивільних

Україна повернула з російського полону ще сімох цивільних громадян, яких Росія незаконно утримувала після початку повномасштабного вторгнення.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Операція зі звільнення відбулася в межах взаємодії українських органів із російською стороною за участі Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Усі звільнені — цивільні віком від 35 до 66 років. За даними омбудсмена, їх незаконно затримали окупанти у 2022 році на тимчасово окупованих територіях і в регіонах, де тривали активні бойові дії. Людей утримували після захоплення в Маріуполі, а також у Київській, Харківській, Запорізькій та Луганській областях.

Серед них є чоловік, якого викрали в Бучанському районі, та ще один, затриманий дорогою на роботу у день початку повномасштабного вторгнення. Окремо повідомляється про звільнення добровольця бригади «Ангели Тайри», якого окупанти затримали разом із парамедикинею Тайрою, яку раніше вже було звільнено.

Таким чином, Україна повернула з російського полону ще сімох цивільних, продовживши практику повернення незаконно утримуваних громадян у межах гуманітарних процедур. Усі звільнені перебувають під контролем українських служб та отримують необхідну допомогу після повернення.

Цікаве по цій темі

Всі права захищені. Копіювання матеріалів можливе тільки за згодою редакції. Для інтернет-видань обовʼязковим є пряме посилання з відкритою індексацією у першому абзаці на статтю, що цитується. Матеріали з плашкою PROMO публікуються на комерційній основі.