У столиці Бельгії Брюсселі 22 червня відбувається другий саміт Європейського Союзу та Молдови. У ньому беруть участь президентка Молдови Майя Санду, президент Європейської Ради Антоніу Кошта та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.
У Брюсселі наголошують, що саміт є важливою можливістю підтвердити стратегічне значення європейського курсу Молдови та поглибити співпрацю між сторонами. Після завершення зустрічі очікується ухвалення спільної декларації лідерів.
У межах саміту також планується підписання нової рамкової угоди у сфері досліджень, яка передбачає розширення співпраці.
Окремо сторони оцінюють прогрес Молдови в реалізації реформ. Зокрема у сфері верховенства права, захисту основних прав та боротьби з організованою злочинністю.
ЄС відзначає, що Молдова демонструє суттєвий поступ у наближенні свого законодавства до норм Євросоюзу та зберігає відданість реформам, попри зовнішній тиск. У Брюсселі підтверджують намір продовжувати підтримку євроінтеграційного курсу країни.
Також Євросоюз підкреслює готовність сприяти поступовій інтеграції Молдови до внутрішнього ринку ЄС, що має стимулювати економічне зростання та підвищити рівень підготовки країни до можливого членства.
На період 2025–2027 років ЄС передбачив для Молдови фінансову підтримку в обсязі до 1,9 млрд євро в межах плану економічного розвитку.
Серед ключових тем саміту також — енергетична безпека, цифрова трансформація, кіберзахист, транспортна інтеграція та розширення участі Молдови в програмах ЄС у сферах освіти, науки та сільського господарства.
Окремо обговорюється співпраця у сфері безпеки та оборони, а також протидія гібридним загрозам. У ЄС заявляють про підтримку стійкості Молдови в умовах зовнішніх викликів.
Молдова отримала статус кандидата на вступ до ЄС у 2022 році, а переговори про членство офіційно стартували у 2024-му.






