Шахраї на Київщині ошукали понад 15 людей на понад 1 млн грн, видаючи себе за благодійні фонди

Шахраї на Київщині ошукали понад 15 людей на понад 1 млн грн, представляючись співробітниками відомих благодійних організацій. Серед потерпілих є військовослужбовці.

Про викриття злочинної групи повідомила пресслужба поліції Київської області.

За даними правоохоронців, учасники схеми проводили прямі ефіри у TikTok та на інших інтернет-платформах. Під час трансляцій вони називали себе представниками відомих благодійних організацій, зокрема Фундації Олени Зеленської, UNITED24, фонду «Повернись живим», Червоного Хреста та UNICEF.

Під приводом оформлення фінансової допомоги зловмисники виманювали у громадян банківські дані та гроші. Для цього вони використовували методи соціальної інженерії та фішингові сайти, які імітували справжні ресурси.

Щоб викликати довіру, підозрювані демонстрували підроблені документи та показували фальшиві підтвердження нібито призначених виплат. Частині людей вони пропонували провести так звані тестові перекази на вказані рахунки, пояснюючи це необхідністю перевірити банківські картки.

Після завершення шахрайських кампаній фігуранти видаляли створені сторінки, публікації та листування з потерпілими, намагаючись приховати сліди своєї діяльності.

Попередньо встановлено, що шахраї на Київщині ошукали понад 15 людей на понад 1 млн грн. Правоохоронці провели 21 санкціонований обшук за місцями проживання підозрюваних та в їхніх автомобілях. Під час слідчих дій вилучили речові докази, які можуть бути використані у кримінальному провадженні.

Розслідування триває за частиною четвертою статті 190 Кримінального кодексу України — шахрайство. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

Цікаве по цій темі

Всі права захищені. Копіювання матеріалів можливе тільки за згодою редакції. Для інтернет-видань обовʼязковим є пряме посилання з відкритою індексацією у першому абзаці на статтю, що цитується. Матеріали з плашкою PROMO публікуються на комерційній основі.