Обладнання Ризької ТЕЦ-2 після демонтажу передадуть Україні для підтримки енергосистем Києва та Харкова. Йдеться про устаткування з енергетичних об’єктів Латвії, які вже виведені з експлуатації.
Повідомило Міненерго з посиланням на Шмигаля у п’ятницю
Питання передачі обладнання обговорили перший віцепрем’єр — міністр енергетики України Денис Шмигаль та прем’єр-міністр Латвії Андріс Кулбергс на полях Конференції з відновлення України URC 2026 у Гданську.
Обладнання піде на підтримку Києва та Харкова
За словами Шмигаля, Україна цінує співпрацю щодо Ризької ТЕЦ-2. Він зазначив, що разом із німецькими партнерами вже вдалося знайти ресурс для демонтажу станції. Після цього обладнання Ризької ТЕЦ-2 має бути спрямоване на потреби Києва та Харкова.
Це важливо на тлі постійних російських атак по українській енергетичній інфраструктурі. Передача такого устаткування може посилити стійкість енергосистем у містах, які неодноразово зазнавали ударів по критичних об’єктах.
Україна хоче залучити латвійські компанії до відновлення електромереж
Окремо Шмигаль наголосив, що Україна зацікавлена у залученні латвійських компаній до відновлення електромереж. Також сторони обговорювали розвиток маршрутів постачання та використання інфраструктури у Балтійському регіоні.
За словами першого віцепрем’єра, Україна готова запропонувати свої підземні сховища газу. Це може стати ще одним напрямом енергетичної співпраці між Україною та Латвією.
Передача обладнання Ризької ТЕЦ-2 є частиною ширшої підтримки української енергетики з боку міжнародних партнерів. Для Києва та Харкова таке обладнання може стати додатковим ресурсом для стабільнішої роботи енергетичної інфраструктури після пошкоджень, спричинених російськими обстрілами.






