Ексміністр оборони Польщі заявив про повернення українського ордена через незгоду з діями влади

Колишній міністр оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив, що поверне українську державну нагороду — орден «За заслуги» І ступеня — як прояв незгоди з політикою чинної української влади.

Про це він написав на платформі X.

За словами Блащака, такий крок є «жестом солідарності з родинами, які роками чекають на можливість вшанувати пам’ять своїх близьких», і водночас висловленням критики щодо української сторони. Ймовірно, йдеться про родини жертв Волинської трагедії, як зазначають польські медіа.

Він також підкреслив, що своє рішення присвячує підтримці польського президента Кароля Навроцького. Він заявив, що пам’ять про польських жертв і гідність держави не можуть бути предметом політичних компромісів.

Раніше про подібний крок заявив лідер польської опозиційної партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський. Він також вирішив повернути українську нагороду як знак незгоди з рішеннями української влади.

На тлі цих заяв у Польщі та Україні останнім часом відбувається низка символічних відмов від державних відзнак після політичних рішень.

Цікаве по цій темі

Всі права захищені. Копіювання матеріалів можливе тільки за згодою редакції. Для інтернет-видань обовʼязковим є пряме посилання з відкритою індексацією у першому абзаці на статтю, що цитується. Матеріали з плашкою PROMO публікуються на комерційній основі.